"1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" Ziyareti

"1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" Ziyareti

Ak Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanlığı “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” nedeniyle oluşturdukları bir heyetle yaşlıları ziyaret etti.

Ak Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle başkanları ile 15 mahalle eş zamanlı “En Yaşlı” teyzeler ziyaret edildi.

Günün anlam ve önemini şu sözleriyle ifade eden Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen” Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem, onların huzuru ve rahatı için gösterilen çaba o toplumun uygarlık göstergesiyle eş değerdedir. Ne mutlu ki, bizler, millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe sahibiz. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.Bu vesileyle tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, en verimli çağlarını ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum” dedi.